Wypożyczalnia

Twórzmy wypożyczalnię razem

Pani Zofia od kilku lat opiekuje się swoim nieuleczalnie chorym mężem. Nie skarży się na swój los, zmęczenie i koszty, choć ukochany wymaga opieki 24 godziny na dobę. W tej chwili niezbędny jest ssak, by chory nie zadławiał się. Wydatek 1.000 zł jest nieosiągalny dla skromnych emerytów, bo opłaty czynszowe, za leki i żywność pochłaniają wszystko.

Pan Bogdan stracił wzrok w dzieciństwie, w tej chwili inna choroba spowodowała, że leży, i to wyłącznie na wznak. Potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne na pilota (3.000 zł), by wykonywać odpowiednie czynności opiekuńcze…

Wojtek uległ wypadkowi samochodowemu. Był bardzo połamany. Przez kilka miesięcy potrzebował wózek rehabilitacyjny i kule. Rodzinie nie opłaca się kupować kosztującego kilka tysięcy sprzętu na taki krótki okres...

Zadzwonił Pan Krzysztof. Ma prawie nowy koncentrator tlenu (3.000 zł). Chce przekazać go komuś choremu, kogo nie stać na zakup takiego sprzętu. Trzeba znaleźć potrzebującego i ich skontaktować.

Z myślą o takich osobach i potrzebach realizujemy nową inicjatywę Programu „Na Ratunek” – pierwszą w regionie, niekomercyjną wypożyczalnię i pierwszy w Polsce portal darmowej wymiany sprzętu rehabilitacyjnego.

Rozpoznaliśmy potrzeby, wiemy jak na nie odpowiedzieć. W naszym regionie jest blisko 100 tys. niepełnosprawnych, ilu chorych - nie wiadomo. Dla części z nich, niejednokrotnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej, taka wypożyczalnia może być jedyną szansą na dostęp do koniecznego sprzętu, godne życie, odpowiednią rehabilitację. Możesz mieć w tym swój udział !

Wzięliśmy na siebie spory ciężar organizacyjny i finansowy przedsięwzięcia (50 tys. płacimy za remont budynku i utworzenie serwisu internetowego). Nie jesteśmy jednak w stanie poradzić sobie ze wszystkim, zwłaszcza zakupem koniecznej ilości specjalistycznego i drogiego sprzętu rehabilitacyjnego. Potrzebujemy Twojej pomocy.

Twórzmy wypożyczalnię razem !

Ile sprzętu zakupimy do wypożyczalni zależy od Ciebie...

Podwajamy Twoje Dobro
Do każdej wpłaconej przez Ciebie złotówki na zakup sprzętu - my dokładamy drugą.

 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA

89 8805 0009 0018 7596 2000 0110

Łącki Bank Spółdzielczy zrezygnował z prowizji od wpłat gotówkowych przyjmowanych w swoich placówkach.

Wpłać on-line:

 

Podstawa prowadzenia zbiórki: Decyzja Marszałka Województwa Małopolskiego Nr 18/2011 PS-I.622.27.2011 z dn. 13.10.2011r.

Wpisz w deklaracji PIT nasz nr KRS i oblicz 1% podatku. Nic nie tracąc pomagasz !

  KRS 00000 20 382

Jeśli masz sprzęt rehabilitacyjny, którego nie używasz, a jest on w dobrym stanie
i chcesz żeby trafił do potrzebujących - skontaktuj się z nami>> Odbierzemy go na własny koszt.(tu link do oddania sprzętu do wypożyczalni)

 

Na zakup sprzętu zebraliśmy już:

Wasze
wpłaty

 

Dopłata
Sursum Corda

 

Razem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.073,50

 

12.073,50 zł

 

24.147,00 zł

Stan na dzień: 26.04.2012

Poleć akcję na Facebook'u

Chronologiczny wykaz Darczyńców:
Jakub Bodziony; Łukasz Dudek; Renata Bugajska; Alina Czuba; Bojar Jarosław Bobak; Iwona Kamieńska; Magdalena Sikora; Krzysztof Potoczek; Parafianie nowosądecki Parafii; Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gródku nad Dunajcem; miejsce dla Ciebie lub twojej Firmy...

 

Darczyńcy:

Wsparcie medialne: