Wypożyczalnia

Jak to działa

Nasz portal to przede wszystkim wirtualna przestrzeń wymiany dobra! Dzięki niej chcemy umożliwić kontakt ludziom potrzebującym pomocy i tym, którzy mogą i chcą jej udzielić.

To miejsce służyć ma, przede wszystkim, darmowej wymianie sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki zarejestrowaniu się na portalu użytkownicy będą mogli umieszczać swoje ogłoszenia lub korzystać z ofert zamieszczonych przez innych. Ponad to będą mogli dokonywać wpisów na forum, a tym samym wymieniać się cennymi uwagami i doświadczeniem.


Jak to działa ….

Jeżeli posiadasz sprzęt rehabilitacyjny, który nie jest ci już potrzeby, a nadaje się jeszcze do użycia, podaruj go komuś, kto go potrzebuje!

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Zamieścić swoją ofertę na portalu i poczekać, aż ktoś zgłosi się po niego (link) lub oddać go bezpośrednio do wypożyczalni, wtedy będziesz miał pewność, że trafi on do najbardziej potrzebujących (link).

 

Jeżeli jesteś osobą poszukującą sprzętu, możesz skorzystać zarówno z oferty wypożyczalni (link), jak również z zamieszczanych bezpośrednio, przez innych użytkowników, ogłoszeń (link) darmowej wymiany używanego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego oraz środków pomocniczych.

Jeżeli nigdzie nie znalazłeś potrzebnego Ci sprzętu, zamieść ogłoszenie czego szukasz, może odnajdzie Cię ktoś, kto będzie mógł pomóc (link).

 

Parę wskazówek technicznych….

Aby zapoznać się z ofertą wypożyczalni oraz ofertami darmowymi, zamieszczonymi na portalu, nie musisz być zarejestrowany. Aby jednak skorzystać z konkretnej oferty musisz dokonać rejestracji. Dzięki rejestracji otrzymujesz dane kontaktowe do oferenta danego sprzętu (na tym kończy się nasza rola jako pośrednika) lub masz możliwość złożenia zamówienia na sprzęt w wypożyczalni.

Rejestracja ma na celu przede wszystkim weryfikację osób korzystających z portalu. Do jej przeprowadzenia potrzebne będzie podanie swoich danych osobowych (tj. imię, nazwisko, adres, tel.) jak również dokument potwierdzający zapotrzebowanie na dany sprzęt (tj. orzeczenie o niepełnosprawności lub skierowanie lekarskie). Dokument ten należy zeskanować i dołączyć podczas rejestracji. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, iż sprzęt trafia faktycznie do osób potrzebujących.

Pamiętaj! Celem Portalu jest umożliwienie kontaktu pomiędzy jego użytkownikami. Za proces przekazania sprzętu i ewentualne szkody z tym związane nie ponosimy odpowiedzialności!

Przed skorzystaniem z usług portalu i wypożyczalni prosimy zapoznać się z Regulaminami.

Regulamin Portalu

Regulamin Wypożyczalni

Darczyńcy:

Wsparcie medialne: